pühapäev, 19. mai 2013

2013 aasta muuseumiöö on selleks korraks möödas

Rahvusvaheline muuseumipäev, mis sujuavalt läks üle muuseumiööks, möödus meie muuseumis omamoodi. Päeval, kui õhus oli oma 28 kraadi sooja, võitlesime Vargamäe näidispõllul umbrohuga. Kella viieks võisime õnnelikult teatada, et kõik on maas:, nisu, oder, kaer, uba, lääts, porgand, naeris kui ka kartul. Maa kaevamise vahele sai vastu võetud külalisi, niidetud muru, lepitud kokku tulevasi suvesündmusi jne. Mida rohkem kell õhtusse jõudis, saabus rohkem ka külastajaid. Kell 20.00 alustas meie selle aasta inimene, Peep Veedla, linnulaulu otsinguid koos 20 külastajaga. Kahjuks enne seda oli tulnud korralik vihmavaling ja nii mõnigi linnuke ilmselt oli otsustanud vaikida - isegi kägu taastus vihmast tükk aega. Aga õnnelikud linnuhuvilised leidsid kohe muuseumi õuelt viis erinevat liiki lindu - suurim esindus oli muidugi suitsupääsukestel. Lisaks lindude äratundmise rõõmule said kuulajad hulgaliselt huvitavaid teadmisi ja peaaegu kahetunnine retk viis välja Kodru raba servale.
Samal ajal, kui ühed kuulasid linnulaulu, käisid teised mööda muuseumi ja omandasid uusi huvitavaid teadmisi. Kolmandad aga asusid hoopis Hea villa näituse raames endale vahvat suveniiri meisterdama - valmisid rebased, lambad, konnad ja koerad - seda kõike ikka lambavillast.

Lõppkokkuvõttes käis Vargamäelt läbi 68 inimest ja võrreldes eelmiste aastatega, püsisid sellel aastal külastajad meie juures hoopis kauem. Oli ka neid, kes alustasid juba Muuseumide suvemänguga ning korjasid templeid.

Kuigi vihm meid viimasel tunnil tugevasti kastis ja äikese sähvatused valgustasid,


oli mõnus ja tore päev!

Kohtume taas Vargamäel!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar